Laureaci Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla


2012

Polcon 2013
Warszawa
„Niebo ze stali”
Robert M. Wegner
za powieść  Niebo ze stali

Robert M. Wegner
za opowiadanie Jeszcze jeden bohater
„Jeszcze jeden bohater”
» Nominacje «
2011

Polcon 2012
Wrocław
„Grillbar Galaktyka”
Maja Lidia Kossakowska
za powieść  Grillbar Galaktyka

Jakub Ćwiek
za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach
„Bajka o trybach i powrotach”
» Nominacje «
2010

Polcon 2011
Poznań
„Król Bólu i pasikonik”
Jacek Dukaj
za powieść  Król Bólu i pasikonik

Anna Kańtoch
za opowiadanie Duchy w maszynach
„Duchy w maszynach”
» Nominacje «
2009

Tricon 2010
(Polcon 2010)
Cieszyn / Český Těšín
„Przedksiężycowi”, tom I
Anna Kańtoch
za powieść  Przedksiężycowi, tom I

Robert M. Wegner
za opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami
„Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami”
» Nominacje «
2008

Polcon 2009
Łódź
„Kameleon”
Rafał Kosik
za powieść  Kameleon

Anna Kańtoch
za opowiadanie Światy Dantego
„Światy Dantego”
» Nominacje «
2007

Polcon 2008
Zielona Góra
„Lód”
Jacek Dukaj
za powieść  Lód

Wit Szostak
za opowiadanie Miasto grobów. Uwertura
„Miasto grobów. Uwertura”
» Nominacje «
2006

Polcon 2007
Warszawa
„Popiół i kurz”
Jarosław Grzędowicz
za powieść  Popiół i kurz

Maja Lidia Kossakowska
za opowiadanie Smok tańczy dla Chung Fonga
„Smok tańczy dla Chung Fonga”
» Nominacje «
2005

Polcon 2006
Lublin
„Pan Lodowego Ogrodu”, tom I
Jarosław Grzędowicz
za powieść  Pan Lodowego Ogrodu, tom I

Jarosław Grzędowicz
za opowiadanie  Wilcza zamieć
„Wilcza zamieć”
» Nominacje «
2004

Polcon 2005
Błażejewko koło Poznania
„Perfekcyjna niedoskonałość”
Jacek Dukaj
za powieść  Perfekcyjna niedoskonałość

Anna Brzezińska
za opowiadanie  Wody głębokie jak niebo
„Wody głębokie jak niebo”
» Nominacje «
2003

Polcon 2004
Zielona Góra
„Inne pieśni”
Jacek Dukaj
za powieść  Inne pieśni

Andrzej Ziemiański
za opowiadanie  Zapach szkła
„Zapach szkła” („Nowa Fantastyka” 10-12’2003)
» Nominacje «
2002

Polcon 2003
Elbląg
„Narrenturm”
Andrzej Sapkowski
za powieść  Narrenturm

Andrzej Pilipiuk
za opowiadanie  Kuzynki
„Kuzynki” („Science Fiction” 16 – lipiec 2002)
» Nominacje «
2001

Polcon 2002
Kraków
„Czarne oceany”
Jacek Dukaj
za powieść  Czarne oceany

Andrzej Ziemiański
za opowiadanie  Autobahn nach Poznań
„Autobahn nach Poznań” („Science Fiction” 2’2001)
» Nominacje «
2000

Polcon 2001
Katowice
„Żmijowa harfa”
Anna Brzezińska
za powieść  Żmijowa harfa

Jacek Dukaj
za opowiadanie  Katedra
„Katedra” („W kraju niewiernych”)
» Nominacje «
1999

Eurocon-Polcon 2000
Gdynia
„Gniazdo światów”
Marek S. Huberath
za powieść  Gniazdo światów

Antonina Liedtke
za opowiadanie  CyberJoly Drim
„CyberJoly Drim” („Fenix” 1’1999)
» Nominacje «
1998

Polcon’99
Warszawa
„Walc stulecia”
Rafał A. Ziemkiewicz
za powieść  Walc stulecia

Anna Brzezińska
za opowiadanie  A kochał ją, że strach
„A kochał ją, że strach” („Magia i Miecz” 10’1998)
» Nominacje «
1997

Polcon’98
Białystok
„Druga podobizna w alabastrze”
Marek S. Huberath
za powieść  Druga podobizna w alabastrze

Ewa Białołęcka
za opowiadanie  Błękit Maga
„Błękit Maga” („Nowa Fantastyka” 3’1997)
» Nominacje «
1996

Polcon’97
Katowice
„Kolory sztandarów”
Tomasz Kołodziejczak
za powieść  Kolory sztandarów

Rafał A. Ziemkiewicz
za opowiadanie  Śpiąca królewna
„Śpiąca królewna” („Czerwone dywany, odmierzony krok”)
» Nominacje «
1995


Nordcon’96
Jastrzębia Góra
„Pieprzony los kataryniarza”
Rafał A. Ziemkiewicz
za powieść  Pieprzony los kataryniarza

Konrad T. Lewandowski
za opowiadanie  Noteka 2015
„Noteka 2015” („Nowa Fantastyka” 4’1995)
» Nominacje «
1994


Polcon’95
Jastrzębia Góra
„Krew elfów”
Andrzej Sapkowski
za powieść  Krew elfów

Ewa Białołęcka
za opowiadanie  Tkacz Iluzji
„Tkacz Iluzji” („Nowa Fantastyka” 8’1994)
» Nominacje «
1993

Polcon’94
Lublin
Nagrody za powieść nie przyznano

Andrzej Sapkowski
za opowiadanie  W leju po bombie
„W leju po bombie” („Fenix” 4’1993)
» Nominacje «
1992

Polcon’93
Waplewo
„Król Bezmiarów”
Feliks W. Kres
za powieść  Król Bezmiarów

Andrzej Sapkowski
za opowiadanie  Miecz przeznaczenia
„Miecz przeznaczenia” („Miecz przeznaczenia”)
» Nominacje «
1991

Polcon’92
Białystok
 
Marek S. Huberath
za opowiadanie  Kara większa
„Kara większa” („Nowa Fantastyka” 7’1991)
» Nominacje «
1990

Eurocon-Polcon’91
Kraków
 
„Mniejsze zło” („Fantastyka” 3’1990)
» Nominacje «
1989

Polcon’90
Waplewo
 
Nagrody nie przyznano
 
1988

Polcon’89
Gdańsk
„Rozpad połowiczny”
Edmund Wnuk Lipiński
za powieść  Rozpad połowiczny
 
1987

Polcon’88
Katowice
 
Nagrody nie przyznano
 
1986

Polcon’87
Warszawa
 
Nagrody nie przyznano
 
1985

Polcon’86
Katowice
„Głowa Kasandry”
Marek Baraniecki
za powieść  Głowa Kasandry
 
1984

Polcon’85
Błażejewko koło Poznania
„Paradyzja”
Janusz A. Zajdel
za powieść  Paradyzja
(W tym roku Nagroda Fandomu nosiła jeszcze nazwę Sfinks)