Nominacje Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla
w latach 2000−2009


Zobacz nominacje z lat: 1990−1999, 2010−2012
2009 Powieści
  Anna Brzezińska  Letni deszcz. Sztylet  (Agencja Wydawnicza Runa)
Jacek Dukaj  Wroniec (Wydawnictwo Literackie)
Maciej Guzek  Trzeci Świat  (Agencja Wydawnicza Runa)
Anna Kańtoch  Przedksiężycowi, tom I  (Fabryka Słów)
Łukasz Orbitowski  Święty Wrocław  (Wydawnictwo Literackie)
  Opowiadania
  Jakub Małecki  Za godzinę powinna tu być  (w: Zaksięgowani, Powergraph)
Łukasz Orbitowski  Głowa węża  (w: Nowa Fantastyka, 10’2009)
Robert M. Wegner  Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami  (w: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe, Powergraph)
2008 Powieści
  Ewa Białołęcka  wiedźma.com.pl  (Fabryka Słów)
Anna Brzezińska  Ziemia niczyja (w: Na ziemi niczyjej, Runa)
Stefan Darda  Dom na wyrębach  (Videograf II)
Rafał Kosik  Kameleon  (Powergraph)
Magdalena Kozak  Nikt  (Fabryka Słów)
Krzysztof Piskorski  Zadra, tom I  (Runa)
  Opowiadania
  Jacek Dukaj  Kto napisał Stanisława Lema?  (w: Doskonała próżnia, Agora)
Anna Kańtoch  Światy Dantego  (w: Epidemie i zarazy, Fabryka Słów)
Magdalena Kozak  Sznurki przeznaczenia  (Science Fiction, Fantasy i Horror 30)
Andrzej Miszczak  Harpunnicy  (w: Nowe idzie, Powergraph)
Wit Szostak  Podworzec  (Nowa Fantastyka 2’2008)
2007 Powieści
  Jacek Dukaj  Lód  (Wydawnictwo Literackie)
Jarosław Grzędowicz  Pan Lodowego Ogrodu, tom 2  (Fabryka Słów)
Anna Kańtoch  13 anioł  (Fabryka Słów)
Magdalena Kozak  Renegat  (Fabryka Słów)
Łukasz Orbitowski  Tracę ciepło  (Wydawnictwo Literackie)
Wit Szostak  Oberki do końca świata  (Państwowy Instytut Wydawniczy)
  Opowiadania
  Anna Brzezińska  Ulica  (w: Księga strachu 2, Runa)
Maciej Guzek  Adwent  (w: Księga strachu, Runa)
Jakub Nowak  Karnawał  (Nowa Fantastyka 07’2007)
Wit Szostak  Miasto grobów. Uwertura  (w: Księga strachu 2, Runa)
Wojciech Szyda  Hexenhammer  (Fantastyka Wydanie Specjalne – Zima 2007)
2006 Powieści
  Anna Brzezińska  Plewy na wietrze  (Runa)
Jarosław Grzędowicz  Popiół i kurz  (Fabryka Słów)
Rafał Kosik  Vertical  (Powergraph)
Maja Lidia Kossakowska  Zakon Krańca Świata, tom II  (Fabryka Słów)
Magdalena Kozak  Nocarz  (Fabryka Słów)
Andrzej Sapkowski  Lux Perpetua  (Nowa)
  Opowiadania
  Jakub Ćwiek  Bóg marnotrawny  (w: Kłamca 2. Bóg marnotrawny, Fabryka Słów)
Maciej Guzek  Zmiana  (w: Księga smoków, Runa)
Marek S. Huberath  Balsam długiego pożegnania  (w: Balsam długiego pożegnania, Wydawnictwo Literackie)
Tomasz Kołodziejczak  Piękna i graf  (w: Niech żyje Polska. Hura!, Tom 1, Fabryka Słów)
Maja Lidia Kossakowska  Smok tańczy dla Chung Fonga  (w: Księga smoków, Runa)
Wit Szostak  Raport z nawiedzonego miasta  (w: Księga smoków, Runa)
2005 Powieści
  Ewa Białołęcka  Naznaczeni błękitem  (Runa)
Jarosław Grzędowicz  Pan Lodowego Ogrodu, tom I  (Fabryka Słów)
Marek S. Huberath  Miasta pod Skałą  (Wydawnictwo Literackie)
Maja Lidia Kossakowska  Zakon Krańca Świata, tom I  (Fabryka Słów)
Iwona Surmik  Ostatni smok  (Runa)
  Opowiadania
  Anna Brzezińska  Śmierć czarnoksiężnika  (w: Wody głębokie jak niebo, Runa)
Jakub Ćwiek  Cicha noc  (w: Kłamca, Fabryka Słów)
Jarosław Grzędowicz  Wilcza zamieć  (w: Deszcze niespokojne, Fabryka Słów)
Anna Kańtoch  Długie Noce  (w: Diabeł na wieży, Fabryka Słów)
2004 Powieści
  Jacek Dukaj  Perfekcyjna niedoskonałość  (Wydawnictwo Literackie)
Andrzej Pilipiuk  Księżniczka  (Fabryka Słów)
Andrzej Sapkowski  Boży bojownicy  (Nowa)
Wit Szostak  Poszarpane granie  (Runa)
  Opowiadania
  Anna Brzezińska  Wody głębokie jak niebo  (Nowa Fantastyka 11’2004)
Jacek Dukaj  Crux  (w: PL+50. Historie przyszłości, Wydawnictwo Literackie)
Maciej Guzek  Królikarnia  (Nowa Fantastyka 08’2004)
Andrzej Pilipiuk  2586 kroków: Wieczorne dzwony  (Science Fiction 40’2004)
Wojciech Szyda  Szlak cudów (rękopis znaleziony w pociągu)  (w: Wizje Alternatywne 5, Solaris)
2003 Powieści
  Ewa Białołęcka  Piołun i miód  (Runa)
Jacek Dukaj  Inne pieśni  (Wydawnictwo Literackie)
Andrzej Pilipiuk  Kuzynki  (Fabryka Słów)
Wit Szostak  Wichry Smoczogór  (Runa)
Andrzej Ziemiański  Achaja, tom 2  (Fabryka Słów)
  Opowiadania
  Ewa Białołęcka  Pierścień dla Bestii  (Fantasy lipiec’2003)
Anna Brzezińska  Róże dla Sirocco  (Super Fantastyka Powieść 1’2003)
Anna Brzezińska  Zaćmienie serca  (Portal 17)
Maja Lidia Kossakowska  Dopuszczalne straty  (w: Obrońcy Królestwa, Runa)
Andrzej Pilipiuk  Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludków  (Fantasy lipiec’2003)
Andrzej Pilipiuk  Księżniczka  (Science Fiction 22’2003)
Andrzej Pilipiuk  Mars 1899  (Nowa Fantastyka 1’2003)
Andrzej Ziemiański  Zapach szkła  (Nowa Fantastyka 10-12’2003)
2002 Powieści
  Jacek Dukaj  Extensa  (Wydawnictwo Literackie)
Feliks W. Kres  Porzucone królestwo  (MAG)
Tomasz Pacyński  Wrzesień  (Runa)
Andrzej Sapkowski  Narrenturm  (Nowa)
Andrzej Ziemiański  Achaja  (Fabryka Słów)
  Opowiadania
  Anna Brzezińska  Kot Wiedźmy  (w: Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Runa)
Anna Brzezińska  Życzenie  (Nowa Fantastyka 12’2002)
Andrzej Pilipiuk  Kuzynki  (Science Fiction 16’2002)
Rafał A. Ziemkiewicz  Pobożne życzenie  (Science Fiction 16’2002)
2001 Powieści
  Jacek Dukaj  Aguerre w świcie  (w: Wizje alternatywne 3, Solaris)
Jacek Dukaj  Czarne oceany  (Nowa)
Jędrzej W. Ilukowicz  Spod ciemnej gwiazdy  (Oficyna Wydawnicza 3.49)
Feliks W. Kres  Pani Dobrego Znaku  (MAG)
Tomasz Pacyński  Sherwood  (Oficyna Wydawnicza 3.49)
  Opowiadania
  Maja Lidia Kossakowska  Żarna niebios  (Fenix 6’2001)
Wojciech Świdziniewski  Murarze  (Science Fiction 3’2001)
Andrzej Ziemiański  Autobahn nach Poznań  (Science Fiction 2’2001)
Andrzej Ziemiański  Waniliowe plantacje Wrocławia  (Nowa Fantastyka 9’2001)
Rafał A. Ziemkiewicz  Cała kupa wielkich braci  (Science Fiction 10’2001)
2000 Powieści
  Anna Brzezińska  Żmijowa harfa  (Nowa)
Feliks W. Kres  Egaheer  (Fenix 5-8’2000)
Konrad T. Lewandowski  Królowa Joanna d’Arc  (Alfa-WERO)
Marcin Wolski  Pies w studni  (Nowa)
Maciej Żerdziński  Opuścić Los Raques  (Prószyński i S-ka)
  Opowiadania
  Jacek Dukaj  Katedra  (w: W kraju niewiernych, Nowa)
Jacek Dukaj  Ruch Generała  (w: W kraju niewiernych, Nowa)
Maja Lidia Kossakowska  Beznogi tancerz  (Fenix 10’2000)
Andrzej Ziemiański  Bomba Heisenberga  (Nowa Fantastyka 9’2000)
Rafał A. Ziemkiewicz  Koszt uzyskania  (Magia i Miecz 2-3’2000)
Zobacz nominacje z lat: 1990−1999, 2010